Orta Yaş El Kitabıyla Genç Kal

Paylaş

 

Prof.Dr. Yavuz Yörükoğlu, bu kitapta ORTA YAŞ’ın ne olduğunu, bizi nelerin beklediğini ve orta yaşta görülen durumlarla nasıl başa çıkabileceğimizi mizahi bir dille anlatıyor.

Orta Yaş El Kitabı Ve Genç Kalmanın Sırları

‘Yaşam tarzınız, 65 yaşında tenis oynamak ile koroner bypass ameliyatı olmak arasındaki farkı belirler.’

Orta yaşlar insan yaşamında çok önemli bir geçiş dönemi olup yaşlanmanın başladığı ve kronik hastalıkların ortaya çıkmaya başladığı yaşlardır. İnsanlar bu dönemde yaşlanma gerçeğini kabullenmekte ve adapte olmakta güçlük çekerler ve çok zaman bu geçiş dönemi endişe ve depresyon gibi ruhsal sorunları beraberinde getirir. Bu dönemde oluşan değişiklikleri anlamak mutlu ve sağlıklı bir orta yaş dönemi için çok önemlidir.

Orta Yaş El Kitabı Ve Genç Kalmanın Sırları

“Orta Yaş El Kitabı ve Genç Kalmanın Sırları” Orta yaşlarda görülmeye başlanan sağlık sorunlarını basit ve mizahi bir dille anlatan bir referans kitabıdır.

Orta Yaş El Kitabı Ve Genç Kalmanın Sırları

Kitap orta yaşlarda ortaya çıkan sağlık sorunlarını sistematik olarak gözden geçirmekte, tedaviden ziyade bu hastalıklardan korunmak için yapılması gereken yaşam tarzı değişikliklerine ağırlık vermektedir.

Orta Yaş El Kitabı Ve Genç Kalmanın Sırları

 

Kilo, Hipertansiyon, Şeker Hastalığı ( ve Metabolik Sendrom ), Menopoz, Prostat, İktidarsızlık, Kalp- Damar Hastalıkları, Kanser, Kronik Halsizlik, Kabızlık, Ağrılar vb. hastalık başlıkları gözden geçirilmekte bu hastalıklardan korunma yolları anlatılmaktadır. Öte yandan sağlıklı bir yaşam için gerekli yaşam tarzı değişiklikleri ve özellikle sağlıklı beslenme detaylı olarak anlatılmaktadır.

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu’nun zayıflama rejimleri, kilo alma, tuz ve kolesterol konularında bazen aykırı gelebilen radikal görüşleri de tartışmalara neden olabilecek niteliktedir.

Orta Yaş El Kitabı Ve Genç Kalmanın Sırları

Kitapta ayrıca yeri geldikçe konularla ilintili Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu’nun meslek yaşamından ve kişisel deneyimlerinden anektotlar da aktarılmaktadır.

Orta yaşlara gelmiş herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ve aklından geçen sorulara yanıt bulacağı bu kitap bu konuda bir ilktir.

Orta Yaş El Kitabıyla Genç Kal” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!