Kötü Duruşunuzu Düzeltin, Yağlarınızı Eritin – Japonların Harika Yöntemi

Paylaş

Kilo sorununuz mu var? İşte size 7 adımda 1 ay içinde doğru ve etkili sonuçlar veren bir egzersiz.

Japon doktor ve tanınmış isim Toshiki Fukutsudzi 10 yıldır kötü duruşu düzeltmek için bir yöntem üzerinde çalışıyor. Kötü duruşu düzeltme, bel ağrılarını önleme ve karın kaslarını güçlendirmeye yönelik yayınladığı kitabından sonra ülke çapında tanınan bir isim oldu. En ünlü kitabı sadece Asya’da 6 milyon satıldı. Dr. Fukutsudzi özellikle leğen kemiği ağrısı çekenlerin acısını dindirecek ve bel çevresindeki yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak bir yöntem buldu.

Toshiki Fukutsudzi bulduğu bu yöntemin 1 ayda ve günde 5 dakika uygulandığı takdirde bel bölgesindeki yağları azaltmak ayrıca sırt ve karın bölgelerindeki kasları da güçlendirmek için oldukça etkili bir yöntem olduğunu açıkladı.

Hareketsiz yapılan bu egzersiz öyle göründüğü kadar kolay değil 5 dakika dayanamayanlar ilk gün 1 dakika sonraki günler artırarak 5 dakikaya kadar çıkabilirler.

Nasıl Yapılır?

Bu pozisyonu aynen uygulayın

  • Öncelikle 40 santim uzunluğunda ve çapı 10 santim olacak şekilde bir silindir hazırlayın havluyu yada battaniyeyi katlayarak yapabilirsiniz.
  • Düz ve sert bir zemine uzanın fitness matı yada halı üzeri olabilir katladığımız ruloyu yere koyun resimdeki gibi
  • Havlunun üzerine uzanın Dikkat! havlu bel altında olacak ve göbek hizasında olacak
  • Ayak topukları omuz hizasında yere yerleştirin resimdeki gibi baş parmak uçlarını birleştirin.
  • Kollarınızı kaldırıp ileri doğru gerin baş parmaklar dışa doğru gelecek şekilde, avuç içleri yere bakacak serçe parmaklar bir birine değecek şekilde pozisyon alıyoruz.
  • Tün şıkları doğru yaptıysanız gergin bir pozisyonda 5 dakika bekleyin hareketsiz.
  • 5 dakikanın sonunda yavaş yavaş egzersizinizi bitirin

Bu egzersizi her gün günde 5 dakika uygulayarak bel ve karın bölgesini inceltebilir 1 ayın sonunda yaza daha fit bir görünümle girebilirsiniz. Egzersize ek olarak beslenmenize de dikkat etmenizde fayda var. Sağlıkla kalın…

Basit bir havlu yeterli
Basit bir havlu yeterli

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!