Basit, Kurtarıcı ve Kolay Saç Modelleri – Tüm Kadınlar Bilmeli

Paylaş

Çalışan kadınlar, yoğun iş temposunda hayatınızı gelişi güzel yaşamak zorunda değilsiniz. Hele ki saçlarınızı gelişi güzel toplayıp çıkmak hiç size göre değil. Sizin için araştırdık, kuaföre gitmeye vakit bulamayan kadınlar için basit ve kurtarıcı kolay saç modellerini bu makale altında topladık.

Sabah uyanmak zor. Şık bir kombinle özene bezene giyindikten sonra bir de makyaj ve saça ayıracak vakit bulmak ise daha zor… diyeceğimiz sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Öyle basit saç modelleri var ki; her ortama uyum sağlayabilecek şıklığınızla yarışabilecek konuma gelebilirsiniz.

En büyük kurtarıcı maşa, düz saçı bukleli veya aşırı kıvırcık saça dönüştürebiliyor. Evde kolay yapılan saç modellerinden bir diğeri de kıvırcık veya dalgalı saçları düzleştirici cihazı ile hızlıca düzleştirmek. Kuaförlerde düz fön çektirmek için harcadığınız vakit ve nakit cebinizde kalsın. Peki fön çekilirken başın sağa-sola, aşağı-yukarı zoraki hareket etmesine ne demeli? Bu tür saç şekillendirme cihazlarının çıkmasıyla en çok da bu eziyetten kurtulduğuma seviniyorum.

Maşa-ile-dalgalı-saç-yapımı

En kolay saç modellerinden biri topuzdur. Çok şık bir toka ile tutturduğunuz topuzunuzu, usta ellerden çıkmış gibi yapabilirsiniz. Şık bir abiye elbise ve parıltılı bir tokayla katıldığınız özel davette dikkatleri üzerinize çekmeniz mümkün.

Tepeden-Topuz-Sac-4

Değişik değişik örgü modelleri de yine tüm kadınların bilmesi gereken basit ve kurtarıcı kolay saç modelleri arasında yer alıyor.

evde-örgü-saçmodeli

En kolay saç modelleri ve yapılışı:

Saçlarınız düz bir yapıya sahipse, durulanmayan saç kremini saçlarınıza sürdükten sonra hafif yandan toplayıp saçınızla saçınıza düğüm atın. Evet, şaşırmaya hiç gerek yok. Bu düğüm sayısını iki veya üçe çıkarmak da sizin bileceğiniz iş.

saca-yandan-dugum-atmak

 


Peki ya fiyonga ne dersiniz? Ön yan saçlarınızdan bir tutam alarak arkada birleştirip, kurdele bağlar gibi fiyonk şeklinde saçlarınız bağlayarak, özgün bir saç modeli yapmış olacaksınız.

fiyonk-sac-modeli

En büyük kurtarıcımız bandanalar, yine baş tacı ediliyor. Kumaş bir bandanayı saçımıza taktıktan sonra, bandana çevresinde kalan saçlarınızı içinde doğru kıvırarak çok farklı saç modelleri yaratabilirsiniz. Özetle, yaratıcı saç aksesuarları modasına kısa sürede ayak uyduran bandanalar, evde kolay saç modelleri yaratmada bire bir…

sac-bandi-ile-saç-yapımı

Kolay yapılan saç modellerinde düğüm trendi tüm saçları birbirine toplamada da kullanılabilen yöntemlerden biri olarak dikkati çekiyor. Günlük kullanımda farklılık yaratmak için siz de tercih edebilirsiniz.

saca-dugum

Tepeden toplanan saç modelleri ile de sempatik bir görünüme kavuşarak, lise yıllarına dönüş yapabilirsiniz. At kuyruğu dediğimiz bu modeli, kendi saçınla toplayıp, küçük bir tel toka yardımıyla saçınıza tutturduğunuzda, saçınızı klasik bir toplama stilinden çıkarıp, görünüşünüze ayrı bir özellik katabilirsiniz. Bu özel görünümü kalın telli saçlara sahipseniz, saçlarınızı bir bileklik veya bir kol saati ile toplayarak kendi tarzınızı da yaratmanız mümkün.

tepede-topuz

Uzun ve ince telli saçlara sahipseniz, katılacağınız davet şık olmanızı gerektiriyorsa, saçlarınızı alabildiğine tel tokayla tutturarak dağınık bir topuz yapabilir, topuzun üzerine de taşlı, şık bir taç iliştirerek şahane bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

 
8 Basit Saç Modeli Daha

Dışarı çıkarken kıyafet seçmekten daha zor bir şey varsa o da saçlara şekil vermektir kesinlikle. Belki kuaförler sizin de zamanınızın çoğunu öldürdüğünüz favori mekanlarınızdan, fakat para vermeden kolayca yapılan saçları kim istemez ki?

İşte, evden çıkmadan önce az bir vaktinizi ayırarak yapabileceğiniz 8 kolay ve şık saç modeli;

1. Klasik at kuyruğu

Klasik at kuyruğu

Biraz tatlı, birazcık da süslü görünen at kuyruğu aslında bir çok saç modelinin temelini oluşturuyor. Fakat tek başına da sade bir güzelliği olduğu aşikar.

2. Yana atılmış tek taraflı örgü

Yana atılmış tek taraflı örgü

Hem sofistike hem seksi! Bu saç modeli bize Marilyn Monroe’yu hatırlatıyor kesinlikle.

3. Dağınık Fransız topuzu

Dağınık Fransız topuzu

Kolay yapımı ve dağınık şıklığıyla anında sizi parlatacak bir tercih. Her kadının dolabında bulunan -ya da mutlaka bulunması gereken- küçük siyah elbiseyle aynı etkiyi yarattığını söyleyebiliriz. Jean’inizi giyin ve bu saçla kombinleyin, artık hazırsınız!4. Gevşek Fransız örgüsü

Gevşek Fransız örgüsü

Dişiliğin en çok ön plana çıktığı modellerden. Serbest, kolay, zahmetsiz bir örgü.

5. Romantik dalgalar

Romantik dalgalar

Her zaman uyumlu görünmeniz için bilmeniz gereken tek saç modeli belki de. Fön makinası ve fırçayla kolayca yapabileceğiniz bu modelin çok vaktinizi almayacağına emin olabilirsiniz.

6. Basit dağınık topuz

Basit dağınık topuz

İki de bir düzeltmenizi gerektirmeyecek en seksi ve kolay model bu sanırım. Toplayın ve kendi dağınıklığını yakalamasına izin verin.

7. Örgülü taç

Örgülü taç

Bu tatlı bohem şık örgü, sakin bir ilişkiyi anımsatır cinsten.

8. Klasik büküm topuz

Klasik büküm topuz
Her ne kadar yapımı çok basit olsa da, görünümüyle en asil-şık topuz diyebiliriz sanırım. Özel, zarif ve hafif bükümlü şekliyle görkemli kelimesinin hakkını veriyor.

Kaynak: Kısmen  http://www.stylemepretty.com/living/2014… , pufnoktalarınet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!