Kemik Erimesine Karşı Bu Karışımı Deneyin! Şaşırtıcı

Paylaş

 

Menopoz Dönemi Kemik Erimesine Çörekotu Kürü Tarifi:

Özellikle menapoz döneminde oluşan kemik erimesi için çok faydalı olacak bir başka kür daha açıklayan Suna Dumankaya Kemik erimesine bitkisel çözüm yöntemi olacağını söylüyor.
Malzemeler:
  • 1 çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı,
  • 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu,
  • Keçi boynuzu pekmezi
Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Çam sakızı, öğütülmüş çörek otu ve keçi boynuzu pekmezi bir kase içerisinde karıştırılıp sabah akşam yenir.
Kemik Erimesine Kesin çözüm Sunan Bitkisel çözüm Kürü
Kemik erimesini önlemek için kullanılabilecek bu kür ile kemiklerimizi güçlendirerek kemik erimesi olmasını engelleyebiliriz.YUMURTA KABUĞUNDAN SALMONELLA GEÇEBİLİYOR

Kalsiyumun kemik yoğunluğu kaybını önlemede önemli bir mineral olduğu doğrudur. Yumurta kabuğunun, kalsiyumdan zengin olduğu da kuşku götürmez bir gerçektir. Bununla birlikte yumurta kabuğunu toz haline getirilerek kalsiyum kaynağı olarak içmek veya yemek söz konusu değildir. Üstelik böyle bir uygulama yumurta kabuğunda bulunabilen salmonella ve benzeri mikropların yapabileceği enfeksiyonlara yakalanma riskini de beraberinde getirir. Yumurta kabuğu tozunun limon suyu ile karıştırılması herhalde bu ilginç fikre daha renkli ve sağlıklı bir görüntü vermek için düşünülmüş olsa gerekir!

ŞEHİR EFSANELERİNE İNANMAYIN

Beslenme hatalarına yol açan “şehir efsaneleri”nin sayısı artıyor. Bu efsanelerden bazıları ciddi sorunlara yol açıyor. Kataraktan Alzheimer’e, diyabetten kemik erimesine kadar uzanan çok sayıda hastalığın gidişini besin seçimlerinizle etkileyebileceğinizi iyice öğrendiniz. Bunda medyanın da büyük katkısı oldu. Haber kanalları bilimde ulaşılan en küçük gelişmeleri bile size anında ulaştırıyor. İnternet, televizyonlar, dergi ve gazeteler bu işlevleri fazlasıyla yerine getiriyor. Ama bir haber kanalı daha var ki, bu kanaldan yayılan bilgiler bazen oldukça tehlikeli olabiliyor: Bu kanal daha çok kulaktan dolma bilgilerin, saçma sapan fikirlerin kolayca yayıldığı “fısıltı kanalı”. Bu kanala siz “dedikodu kanalı” veya “şehir efsaneleri kanalı” adını da verebilirsiniz.DİĞER ÖRNEKLER

Yukarıdaki örneğe benzer önerileri siz de sık sık duymuş olmalısınız. “Yükselen tansiyonunu limon suyu ile düşürmeye çalışanları”, “kilo vermek için her sabah greyfurt suyu yudumlayanları” veya “yağlarını eritmek için sirke-limon-sarımsak karışımları içenleri” siz de görmüşsünüzdür. Duyduğunuz herhangi bir beslenme tavsiyesini doktorunuzla konuşmadan hemen “doğru” diye kabul etmeyin. Bu önerileri hastalıklarınızın tedavisinde asla kullanmayın. Beslenmenin bazı sağlık sorunlarını geciktirdiği, önlediği hatta iyileştirdiği doğru ama bu önerilerin bilinen, uygulanan, geleneksel beslenme planları içinde yer alması, yeni ve farklı bir öneri ise bilimsel kanıtlara dayalı olması da şart. Beslenme önerilerini uygularken lütfen bir değil birkaç kez düşünün. Her öneriye itibar etmeyin!

Kolesterolü nereye kadar düşüreceğiz

K olesterol seviyesinde arzu edilen hedefler her hasta için farklıdır. Hiçbir koroner kalp hastalığı riski olmayan ve genetik mirası güçlü birinde LDL kolesterolün 130-140 mg civarında olması -özellikle HDL kolesterolü 50 ve üzerinde ise- kabul edilebilir sayılırken, koroner by-pass ameliyatı geçirmiş veya stend takılmış başka bir hastada LDL kolesterolün 100’ün üzerinde olması asla kabul edilemez. Bu son durumda LDL kolesterolün 70’e kadar indirilmesi hedeflenir. Ancak bu en yüksek risk düzeyindekiler için önerilen bir hedeftir. Ayrıca her hastada bu hedefin başarılması mümkün olmayabilir. Üzülerek ama açık yüreklilikle belirtelim ki sağlığınız üzerinde olumlu etki yapacak şekilde kolesterolünüzü ne kadar düşürebileceğimizi, kolesterolün en düşük hangi değerlere ulaştığında sağlık sorunlarına yol açabileceğini biz de tam olarak bilmiyoruz.

Gelecekteki araştırmalar en yüksek risk grubu için belkide daha düşük değerleri öneren sonuçları ortaya çıkaracaktır. Örneğin, 50 mg ve altındaki LDL değerleri bu yüksek riskli insanlar için daha güvenli değerler olarak tanımlanacaktır. Bunların hiçbirisini bugün için bilmiyoruz. İyi bildiğimiz ve emin olduğumuz tek şey 130 mg’dan yüksek LDL kolesterol seviyelerinin genel olarak herkes için sağlıksız olduğudur.

Kaynak evrenaltınel, bursabitkisel

error: Content is protected !!
Inline
Inline